Realizacje

W naszym portfolio znajdują się zarówno budynki przemysłowe, jak i komercyjne czy też prywatne w zakresie projektu koncepcyjnego, projektu budowlanego, prowadzenia inwestycji i projektu wnętrz. Każdy projekt traktujemy w sposób indywidualny, chcąc jak najlepiej oddać pierwotny koncept nawet najbardziej wymagającego zleceniodawcy. Uwzględniamy realne możliwości, jakie daje teren pod zabudowę lub obiekt do przebudowy, a także bierzemy pod uwagę budżet przeznaczony na inwestycje.

Pracownia projektowo-konsultingowa Fulima świadczy usługi na terenie miasta Wrocław i okolic, podejmując wszelkie starania, aby z jednej strony upiększyć, a z drugiej ożywić krajobraz regionu, jakim jest Dolny Śląsk. W naszych projektach staramy się łączyć tradycyjne formy z modernizmem, wierząc, że projektowane przez nas budynki zarówno te komercyjne, przemysłowe, jak i prywatne mogą łączyć funkcjonalność z estetycznymi rozwiązaniami.

Zabudowa wielorodzinna

Projekt czterech budynków wielorodzinnych - osiedle w mieście mające na celu stworzenie lokalnej wspólnoty przyjaznej mieszkańcom, dającej poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Zabudowa bliźniacza

Jedną z naszych realizacji jest projekt koncepcyjny, budowlany i wykonawczy bliźniaków na Bielanach Wrocławskich wykonany dla inwestora prywatnego. Trójkondygnacyjne bliźniaki z garażem w bryle budynku cechujące się dwuspadowymi dachami tworzą malownicze osiedle w podwrocławskiej miejscowości, które będą idealne dla osób ceniących sobie proste, tradycyjne formy budynków.

Zabudowa bliźniacza

Jedną z naszych realizacji jest projekt koncepcyjny, budowlany i wykonawczy bliźniaków na Bielanach Wrocławskich wykonany dla inwestora prywatnego. Trójkondygnacyjne bliźniaki z garażem w bryle budynku cechujące się dwuspadowymi dachami tworzą malownicze osiedle w podwrocławskiej miejscowości, które będą idealne dla osób ceniących sobie proste, tradycyjne formy budynków.

Zabudowa szeregowa

Kolejnym naszym projektem osiedla jest ten zrealizowany dla dewelopera w Dobrzykowicach. Proste bryły domów wielorodzinnych zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym. Połączenie bieli i czerni na fasadzie daje klasyczne rozwiązanie, które będzie odpowiednie dla osób stawiających na prostotę i elegancję. Jedynym elementem różnicującym te domy szeregowe są oznaczenia wejścia do budynków.

Budynek mieszkalno-usługowy

Innym naszym projektem jest budynek mieszkalno-usługowy w innej podwrocławskiej miejscowości, jaką są Siechnice wykonany dla inwestora prywatnego. Odpowiadaliśmy tutaj za projekt koncepcyjny i projekt budowlany niskiego, parterowego budynku z poddaszem o zróżnicowanej fakturze fasady. Połączenie wielkich okien typowych dla modernizmu, czerwonych cegieł i szarego kamienia charakterystycznych dla stylu rustykalnego bądź też loftowego spełnia wymagania klientów ceniących eklektyczne rozwiązania.

Budynek mieszkalno-usługowy

W naszym portfolio znajduje się również przebudowa budynku mieszkalno-usługowego na ul. Kromera we Wrocławiu. W tym przypadku sporządziliśmy projekt budowlany modernistycznego, prostego budynku. Pomogliśmy uzyskać pozwolenie na budowę oraz pełniliśmy nadzór autorski nad realizacją prac budowlanych i modernizacyjnych.

Budynek mieszkalno-biurowy

Odpowiadamy również za projekt koncepcyjny i projekt budowlany budynku mieszkalno-biurowego w Świętej Katarzynie, które to zlecenie otrzymaliśmy od tej gminy. Ciekawa forma bryły trójkondygnacyjnego budynku o wielkich oknach urozmaicona różnymi materiałami sprawia wrażenie jakoby na jeden tradycyjny ceglany dom nałożono drugi mniejszy otynkowany. Inwestycja ta przyciągnie osoby ceniące sobie styl nowoczesny i niebagatelne rozwiązania.

Budynek usługowy z salą sprzedaży

Kolejną miejscowością, w której zrealizowaliśmy projekt inwestycyjny i projekt budowlany budynku usługowego jest dolnośląska Żórawina. W budynku tym znajduje się sala sprzedaży i część magazynowa. Prosta bryła budowli o dwuspadowym dachu przypomina w formie stodołę. Klasyczna forma została ponadto podkreślona drewnianą boazerią, która znajduje się na fasadzie.

Pensjonat w Starkowie

Jedną z naszych realizacji jest również pensjonat w Starkowie na Dolnym Śląsku, w przypadku którego sporządziliśmy projekt koncepcyjny i projekt budowlany obejmujący hale produkcyjno-magazynowe, halę magazynową oraz budynek biurowy. W przypadku tego projektu staraliśmy się oddać historyczny charakter miejsca. Na projekt składa się czterokondygnacyjny budynek o dwuspadowym dachu przypominający ze względu na zastosowanie muru pruskiego na dwóch najwyższych kondygnacjach dworek oraz przylegające do niego niskie, ceglane budynki gospodarcze o wielkich oknach, które z daleka wyglądają niczym arkady.

Hala produkcyjna z budynkiem biurowym

Dla Baud Industries wykonaliśmy projekt hali produkcyjnej z budynkiem biurowym w Ząbkowicach Śląskich. Odpowiadaliśmy tutaj za projekt koncepcyjny, projekt budowlany. Pomogliśmy uzyskać pozwolenie na budowę oraz prowadziliśmy inwestycję w systemie pakietowym W projekcie modernistycznego parterowego budynku połączyliśmy funkcjonalność i prostotę wykonania. Niebieskie obramienia okiennic i drzwi, które nawiązują do logo Inwestora, wyróżniają się w prostej bryle budynku.

Plantag - budynek przemysłowy

Innym naszym projektem budynku przemysłowego jest Zakład Wytwarzania i Dystrybucji Farb oraz Lakierów wykonany dla PLATAG PBC LACK. W tym przypadku zaprojektowano modernistyczną szaro-biała bryłę z czerwonym pasem na fasadzie stanowiącym dominantę kolorystyczną.

Biomasa Partner Group

Wśród naszych realizacji znajdują się nie tylko budynki mieszkalne czy też przemysłowe i komercyjne, lecz także przebudowa wnętrz i rozbudowa linii produkcyjnej zlecona przez Biomasa Partner Group. W przypadku tej inwestycji opracowaliśmy projekt koncepcyjny wraz z projektem budowlanym. Zajmowaliśmy się również kwestiami związanymi z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz prowadzeniem inwestycji